Leo Messi

Výsledky COPA DEL REY

CULTURAL LEONESA - FC BARCELONA 0 - 2


Barcelona coby obhájce trofeje nepředvedla v prvním utkání Copa del Rey nijak oslnivý výkon, nicméně zvládla takticky velmi dobře celý zápas a i když svým pojetím hry nedokázala překvapit, vytvořili si její hráči několik příležitostí, kterých využil Pedro, který dvakrát skóroval. Vynikající výkon také předvedl Gai Assulin a Jeffren, kteří si řekli o více příležitostí v následujících zápasech.
Suvenýry, dresy, doplňky to vše pro pravého fandu FC Barcelony naleznete na www.FAN-SHOP.cz
Barcelona nepřijela na hřiště třetiligového týmu se svými největšími hvězdami, Xavi, Messi a Ibra tak mohli využít pauzu k nabrání sil do dalších ligových bojů, zatímco příležitost dostali mladíčci z B-týmu. Jeffren si zahrál netypicky na pravé straně obrany, v útoku se po boku Bojana a Pedra objevil Gai Assulin.

Barcelona začala svou typickou hrou, tedy rychlé přihrávky a co nejméně dotyků s míčem. I přesto ale byla hra o poznání pomalejší, než v posledním ligovém duelu. Není se ale co divit, nebylo se kam hnát, důležitější bylo pomalu dobývat domácí ze zabezpečené obrany.

Šance ke skórování se také neobjevovaly příliš často. Avšak ty, které si hráči Barcelony vytvořili stály za zopakování. V sedmé minutě vyzkoušel pozornost obranu domácích Bojan, ale lepší příležitosti měl na svých kopačkách Gai. Ve 12. minutě se probojoval do šestnáctky, ale jeho střela mířila vedle. Ve 25. minutě předložil pro změnu Busquets Pedrovi největší příležitost, ale domácí brankář se štěstím zlikvidoval. Ve 36. minutě to byl opět Gai, který dobře zpracoval, ale opět vystřelil až příliš nepřesně.

Tlak Barcelony, i když nebyl nijak výrazný, vyústil ve 40. minutě gólem Pedra, který využil individuálního průniku Bojana. Pedro se tak trefil ve všech pěti soutěžích, pokud počítáme i superpoháry a Barcelona tak mohla jít do poločasové pauzy s jednogólovým náskokem.

Nicméně je nutno dodat, že i Cultural měl v prvním poločase pár příležitostí, kterými vystrašil Pinta. Ve dvacáté minutě tak musel brankář Blaugranas rychle vyběhnout a zlikvidovat pas, který měl najít Jita, asi největší šanci domácích pak ve 35. minutě spálil Chema.

Druhý poločas začal tak jako ten první skončil. Barcelona si hrála svoji hru a nedovolila domácím zapojit příliš útočné fantazie. Jediným problémem tak byly individuální chyby, jako ta Chygrynskiiho, která dovolila Jitovi vyprášit rukavice Pintovi. Netrvalo však dlouho a Barcelona našla cestu ke druhému gólu. V 62. minutě našel Jeffren Pedra, který z první propálil vše co mu stálo v cestě a že toho nebylo před zadní sítí Saizara mnoho.

Barcelona pokračovala ve své hře a těsně před 70. minutou si vytvořila dvě gólovky. Nejprve Touré nedokázal zakončit do brány, když Saizar byl již překonán, o dvě minuty později pak Bojan jen potvrdil, že není ve střelecké formě. Zápas se pomalu schyloval ke konci a Guardiola tak mohl podruhé vystřídat a na hřiště se tak poprvé v dresu áčka představil Jonathan Dos Santos. V 84. minutě pak musel vystřídat zraněného Jeffrena Jonatan Soriano, odchovanec Espanyolu, který se také tímto zápasem zařadil mezi debutanty.

V posledních minutách se zápas přeci jen ještě vyostřil, když na obou stranách byly k vidění příležitosti. Nejprve Cultural prověřil Pinta, který skvěle zareagoval, naopak Bojan na druhé straně potvrdil, že mu není dáno v tomto zápase není dáno. V 92. minutě pak mohl síť rozvlnit ještě Jonatan Soriano, ale třetí gól už Blaugranas nepřidali.

Cultural Leonesa: Saizar, Cervero, Segovia, Salva, Gorka García, Yahve, Pereira, Chema Mato, Ferran, Chema, Jito

FC Barcelona: Pinto, Jeffren, Márquez, Chygrysnkiy, Maxwell, Busquets, Touré, Keita, Pedro, Bojan, Pedro

Střídání:CULTURAL LEONESA: Roskam ==> Yahvé (67') Dennis ==>Chema (67') Alberto Suárez ==> Ferrán (67') Cambios

FC BARCELONA: Abidal ==> Gai (56') Jonathan dos Santos ==> Keita (80') , Soriano ==> Jeffren (84)

Góly: 0-1, min.40: Pedro. 0-2, min.62: Pedro
Žádné komentáře