Leo Messi

News

BARCELONA OVLÁDLA VYHLAŠOVÁNÍ NEJLEPŠÍCH HRÁČŮ SEZÓNY 2008/09

Více uvnitř článku...
http://us.news1.yimg.com/us.yimg.com/i/fifa/gen/fi/20051125/i/3044724452.jpg
V pondělí večer v Madridu byly slavnostně vyhlášeni nejlepší hráči uplynulé sezóny 2008/09 podle LFP (Ligy profesionálních hráčů). Ve všech 8 hlavních katagoriích měl katalánský velkoklub svého favorita. FC Barcelona galavečer ovládla. Zvítězila v sedmi. Pouze v boji o nejlepšího brankáře odsunul na druhé místo Victora Valdese, který před tím převzal Zamorovu trofej, Iker Casillas, brankář Realu Madrid. Třetí se umístil Diego Lopez z Villarrealu.

V La Casa de Correos za přítomnosti klubových prezidentů, sportovních ředitelů, trenérů a mnoha známých osobností postupně cenu ze zástupců blaugranas přebírali: Dani Alves, Xavi, Iniesta, Busquets, Guardiola (za něj převzal cenu Rafael Yuste) a také Leo Messi, který byl vyhlášen nejlepším útočníkem i celkově nejlepším hráčem ročníku 2008/09.

Messi v ceně o nej útočníka předčil držitele Pichichi, Diega Forlana, i útočníka Valencie, Davida Villu. Cenu Fair play obdržel Juan Carlos Valeron z Deportiva La Coruňa. V kategoriio o nejlepšího záložníka se na druhém místě umístil Yaya Toure a na třetím Lassana Diara. Barcelonští zástupci tak završili loňskou neopakovatelnou sezónu, ve které získali historický treble.

Vítězové hlavních kategorií:

Nejlepší trenér: Josep Guardiola

Nejlepší brankář: Iker Casillas

Nejlepší obránce: Daniel Alves

Nejlepší záložník: Xavi Hernandez

Nejlepší ofenzivní záložník: Andres Iniesta

Nejlepší útočník: Lionel Messi

Objev sezóny: Sergio Busquets

Nejlepší hráč sezóny: Lionel Messi
Žádné komentáře