Leo Messi

News

MESSI OFICIÁLNĚ PŘEVZAL ZLATÝ MÍČ


Dnes v 11:00 barcelonská hvězda, Lionel Messi, oficiálně převzal Zlatý míč pro rok 2009 udělovaný francouzským magazínem, France Football, nejlepšímu hráči roku. Stalo se tak v televizním pořadu Telefoot a předal mu ho ředitel magazínu, Denis Chaumier. Výsledky letošního pořadí o držiteli Ballon d´Or byly sice zveřejněny již počátkem tohoto týdne, dnes bylo vše oficiálně stvrzeno.
Suvenýry, dresy, doplňky to vše pro pravého fandu FC Barcelony naleznete na www.FAN-SHOP.cz
Messi, který v sobotním utkání dvěma góly rozhodl utkání proti La Coruni, se tak stal dalším hráčem blaugranas, který tuto prestižní trofej získal. Je však prvním Argentincem a také prvním hráčem, který prošel barcelonskou akademií, La Masia. K tomu získal nejvyšší počet hlasů v celé historii této ankety.

Po zápase s Deportivem argentinský reprezentant odcestoval nikoliv zpět do Barcelony, ale hen do Paříže. Doprovázeli ho jak jeho tři bratři, tak vedení katalánského velkoklubu v čele s prezidentem Laportou a sportovním ředitelem Txikim Begiristainem.

"Věnuji tuto trofej spoluhráčům. Sdílím jí s nimi. Jsem velmi šťastný, že jsem prvním Argentincem i prvním odchovancem Barcelony, který toto ocenění získal," řekl Leo přítomným novinářům. Fanouškům Barcelony by pak Zlatý míč měl být představen před městským derby s Espaňolem příští sobotu.
Žádné komentáře