Leo Messi

News

MESSI: VÍTĚZSTVÍ VĚNUJI MÉ RODINĚ A SPOLUHRÁČŮM


Barcelonská hvězda, Lionel Messi, se stal letošním držitelem Zlatého míče. Na tiskové konferenci v tréninkovém centru, Ciutat Esportiva Joan Gamper, neskrýval nadšení. Jsem velmi šťastný za zisk této ceny. Je to skvělý pocit." Svůj triumf věnoval své rodině. "Vítězství věnuji své rodině, která vždy stála po mém boku a mým spoluhráčům, kteří udělali vše pro to, abych mohl vyhrát."
Suvenýry, dresy, doplňky to vše pro pravého fandu FC Barcelony naleznete na www.FAN-SHOP.cz
Poděkování se dostalo i Guardiolovi. "Trenér má také velkou zásluhu na tomto vítězství. Všechny tituly, které jsme vyhráli, byli klíčové, abych dostal tuto cenu." Barcelona měla v nominaci i v první desítce velké zastoupení, Xavi skončil třetí, Iniesta čtvrtý. "Oni dali Barce vše, zaslouží si uznání. Kdybych mohl hlasovat, volím jednoho z hráčů Barcy."

Leo je také prvním hráčem z La Masia, který Ballon d´Or získal. "Je to podpora fotbalového projektu, je to velmi důležité pro klub a každého, kdo pracuje s mladými hráči. Být první z rodné země je dobré, ale pokud by platila stejná pravidla i v minulosti, jsem si jistý, že Maradona by vyhrál, ale jsem rád, že jsem prvním Argentincem."

Barcelonský útočník chce i nadále vyhrávat tituly a rád by tak učinil již tuto sezónu. "Nikdy jsem si nedokázal představit to, co právě teď prožívám, jak na individuální úrovni, tak s Barcou. Zisk Zlatého míče mě nezmění, budu pořád ten stejný Leo Messi a budu pokračovat v boji o další tituly pro klub. Bude to klíčové, pokud chci zopakovat triumf v příštím roce."

Mnoho z minulých vítězů po zisku Zlatého míče šlo výkonnostně dolů. Messi doufá, že u něj se tak nestane. "Doufám, že to tak nebude a jsem přesvědčen, že mohu svoji výkonnost i klubové úspěchy udržet, což je nejdůležitější ze všeho."
Žádné komentáře